Чому першим розділом "Батьківського лікбеза" стала тема "В країні Безпекії"? Все дуже просто. Найважливіше, щоб наші діти були здоровими, вміли адекватно діяти в екстремальних ситуаціях. Педагоги закладу роблять все, щоб дитина почувалась впевненою і не розгублювалась в ситуаціях, які загрожують її життю і здоров'ю. Однак, батьки - перші помічники і друзі маленької людини, своїм власним прикладом, повинні постійно вчити її турбуватись як про своє життя і здоров'я, так і про безпеку оточуючих. Сподіваємось, що наші поради стануть вам в нагоді.

8 отруйних рослин, про які варто розповісти малюку перед пікніком

Борщівник

Зовнішній вигляд: Рослина має високе стебло і велике листя. Може виростати до трьох метрів. Квіти білого або рожевого кольору, суцвіття у формі парасольки.

Де росте: Біля доріг, розташованих біля лісу. Також – на галявинах і пустирях.

Чим небезпечний: При контакті зі шкірою підвищує її чутливість до ультрафіолету, може викликати опік 1-3 ступеня. Наслідки відчутні не одразу – опіки проявляються через кілька годин після контакту. Якщо вже так вийшло, що дитина вирішила дослідити цю рослину і сік потрапив на шкіру, ретельно промийте її водою з милом і не з'являйтеся на сонці протягом двох днів.

Аконіт (Борець)

Зовнішній вигляд: Росте кущами. Має округле листя і квіти темно-синього або фіолетового кольору.

Де росте: На березі річок, гірських луках і навіть біля доріг. Головний критерій його розташування – вологий ґрунт.

Чим небезпечний: Містить отруйний алкалоїд – аконітин. При контакті зі шкірою викликає свербіж, а якщо аконіт виявиться в роті – не уникнути опіків і болю. Після контакту з рослиною швидко погіршується стан – спочатку частішає, а потім уповільнюється дихання, може бути запаморочення, параліч м'язів, зниження температури і озноб, мимовільне сечовипускання. Для летального результату достатньо всього двох міліграмів аконітину.

Блекота чорна

Зовнішній вигляд: Відрізняється дуже неприємним запахом. Але її плоди ву формі глечика можуть зацікавити малюка. Блекота виростає до півтора метра у висоту, має липке листя і великі квіти брудно-білого або жовтуватого кольору з ворсинками.

Де росте: Біля доріг або житлових будинків, на оброблюваних полях.

Чим небезпечна: Отруїтися цією рослиною можна, спробувавши насіння або молоді паростки. Ознаки отруєння з'являються вже через 10-20 хвилин. Пересихає в роті, починається хрипота, червоніє шкіра, збільшуються зіниці. При складних випадках дитина може втратити свідомість або навіть впасти в кому.

Беладонна

Зовнішній вигляд: Має високі стебла і багато відгалужень. Але найцікавішими для малюка будуть плоди. Вони схожі на маленькі ягоди вишні і навіть солодкі на смак.

Де росте: Любить букові, дубові та інші ліси. Зростає також на узліссях, біля річок.

Чим небезпечна: Перші ознаки отруєння з'являються протягом 20 хвилин. У людини хрипить голос, пересихає горло, частішає серцебиття, розширюються зіниці. Отруєння може мати летальні наслідки - від паралічу легенів або судинної недостатності.

Болиголов плямистий

Зовнішній вигляд: Листя молодої рослини схожі на моркву, петрушку або кріп, тому його можна не розпізнати. Суцвіття формою схоже на парасольку, і складається з безлічі дрібних квіток.

Де росте: На пустирях, біля доріг, на городах, лісових галявинах, луках. Можна його зустріти і на звалищах, і біля залізниць.

Чим небезпечний: Рослина може викликати головний біль і запаморочення. Також ознаками отруєння є підвищення тиску, прискорене серцебиття, нудота. Зіниці розширюються, шкіра блідне, ковтати стає складно, з'являються судоми і навіть висхідний параліч. Є ризик померти від задухи. А в результаті контакту зі шкірою з'являється дерматит.

Віх отруйний (Цикута)

Зовнішній вигляд: Має розгалуджене стебло, двопере і трьохпере листя. Влітку з'являються білі маленькі квіти, що утворюють парасольку.

Де росте: Любить вологий ґрунт. Росте на заплавних луках, біля річок та озер.

Чим небезпечний: Якщо віх потрапив в шлунок, протягом 20 хвилин виявляються перші ознаки отруєння – пронос і блювота. Також серед симптомів – підвищене слиновиділення, біль у животі і припадки, які можуть призвести до смерті.

Вовчі ягоди

Зовнішній вигляд: Невеликий чагарник. Квітки рослини мають зеленуватий або рожевий відтінок. Плоди - невеликого розміру і червоного кольору.

Де росте: У лісах, також використовується як декоративна рослина.

Чим небезпечний: Червоні плоди рослини дуже привабливі для дітей. Але всього кілька штук цих ягід можуть викликати летальний результат. Ознаки отруєння: блювота, судоми, біль у животі, сильне слиновиділення. Якщо ж дитина просто доторкнеться до листя рослини, на шкірі можуть виникнути опіки і пухирі.

Дурман звичайний

Зовнішній вигляд: Рослина має великі білі квіти у вигляді труб і велике листя.

Де росте: У сирих місцях, біля доріг, житлових будинків.

Чим небезпечний: Особливо отруйне насіння дурману. Отруєння можна виявити за такими ознаками: розширені зіниці, внутрішньоочний тиск, прискорене серцебиття, блювота, головний біль. Якщо після потрапляння рослини в шлунок дитини, вона вип'є води, в роті з'явиться неприємний смак.

Безпечне літо для дітей. Обережно: відкриті вікна, ДТП, отруєння, пляж

Настало літо - час активного відпочинку на свіжому повітрі дітей і підвищеної відповідальності батьків за їхнє здоров'я і безпеку. Завдання батьків - не тільки оздоровити дітей, а й забезпечити їх безпеку і запобігти несприятливим наслідкам для здоров'я.

Дорослі можуть попередити більшість випадків дитячого травматизму. Для цього потрібно чітко розуміти, що може загрожувати дитині і привести до травм. Для маленької дитини повинен бути забезпечений постійний контроль безпеки навколишнього середовища, дитині постарше необхідно пояснити запобіжні заходи.

Діти не повинні залишатися без нагляду і бути надані самі собі - батькам слід подбати про те, як зайняти дозвілля дитини.

Провідні чинники безпеки дітей у літній період:

1. Влітку зростає кількість падінь маленьких дітей з вікон. Взимку для розваги батьки іноді ставлять малюка на вікно, щоб він спостерігав за тим, що відбувається на вулиці. І дитина, і батьки звикають до того, що це безпечно. Влітку вікна відкривають, і батьки думають, що протимоскітна сітка може захистити малюка від падіння.
Пам'ятайте: протимоскітні сітки не витримують ваги дитини! Малюк разом з сіткою може випасти з вікна, що завжди закінчується важкими травмами, іноді з трагічним результатом. Щоб уникнути цього, слід використовувати безпечний режим провітрювання, а при відкритому вікні або балконних дверей ні на хвилину не залишати дитину одну без нагляду.

2. Для малюків у віці до року найбільш поширена причина травм - падіння з ліжка або столика для сповивання. Дитина розвивається швидко і може раптово почати рухатися або перевертатися, до чого батьки не готові. Найважчим місцем у дітей до року є голова, що може привести при падінні до черепно-мозкових травм.
Пам'ятайте: не залишайте малюка без нагляду на поверхнях, з яких він може впасти! При падінні дитини з висоти обов'язково треба звернутися до лікаря для обстеження - приїхати в хірургічне відділення обласної дитячої лікарні або викликати швидку допомогу, навіть якщо малюк заспокоївся і перестав плакати.

3. Основна причина травматизму в дошкільнят - термічні і хімічні опіки. Дорослі залишають у відкритому доступі окріп і небезпечні речовини - їдкі луги, миючі засоби, таблетки, дрібні предмети, які може проковтнути дитина. Особливо небезпечні батарейки, які при ковтанні викликають важкі електрохімічні опіки.
Пам'ятайте: всі небезпечні для дитини предмети і речовини повинні бути підняті на недосяжну для малюка висоту - не менше 1,5 метра від підлоги. Не можна зберігати технічні рідини в пляшках з етикетками від харчових напоїв, які дитина може помилково випити.

4. Влітку зростає кількість ДТП за участю дітей. На канікулах діти частіше бувають на вулиці, їздять на велосипедах, роликах, скейтбордах, гіроскутерах. Незнання правил дорожнього руху призводить до тяжких ДТП із серйозними травмами.
Пам'ятайте! При перевезенні малюка в автомобілі в 100% випадків потрібно використовувати дитяче автокрісло. На вулиці дитина не повинна перебувати без нагляду дорослих. Малюк повинен переходити дорогу за руку з дорослим тільки по пішохідному переходу на зелений сигнал світлофора. Батьки повинні пояснювати дітям правила дорожнього руху і завжди підкріплювати їх особистим прикладом. При катанні необхідний максимальний захист (шоломи, налокітники, наколінники).

5. Пляж - місце особливого контролю батьків за дітьми. Не дозволяйте дітям купатися в морі без нагляду дорослих, далеко запливати на надувних колах і матрацах - це може закінчитися фатально. Неприпустимо залишати малюка без нагляду або просити доглянути за ним сторонніх людей.
Пам'ятайте: на пляжі батьки або родичі повинні весь час бачити дитину або чути її голос.

6. Перегрів і сонячні опіки - ще одна небезпека пляжного відпочинку для дітей. Крем від засмаги навіть із сильним фільтром не захищає дитячу шкіру повністю. Оптимальний час для знаходження дітей на пляжі - до 10 години ранку і після 16-17 години дня, краще використовувати пляжну парасольку.
Пам'ятайте: для захисту від теплового удару дитина обов'язково повинна носити світлу панамку або кепку.

7. Дуже небезпечно закривати дитину в автомобілі - у спеку автомобіль швидко нагрівається, що може призвести до тяжких наслідків. Також існує небезпека злому машини або того, що в неї вріжеться інший автомобіль.
Пам'ятайте: залишати саму в машині дитину будь-якого віку категорично не можна.

8. У спеку зростає небезпека кишкових захворювань. Слід уважно стежити за гігієною дітей та пояснювати їм правила гігієни: ретельно мити руки, фрукти і овочі, стежити за свіжістю і термінами придатності продуктів, не купувати їжу з рук, особливо на пляжі.
Пам'ятайте: ретельне дотримання гігієни і часте миття рук є засобом захисту не тільки від кишкових інфекцій, але й від COVID-19.

Хімічна небезпека

Аварії (катастрофи) на підприємствах, транспорті та продуктопроводах можуть супроводжуватися викидом (виливом) в атмосферу і на прилеглу територію небезпечних хімічних речовин (НХР), таких як хлор, аміак, синильна кислота, фосген, сірчаний ангідрид та інші. Це являє серйозну небезпеку для населення, заражене повітря уражає органи дихання, а також очі, шкіру та інші органи.

Фактори небезпеки викиду (розливу) хімічно небезпечних речовин: забруднення навколишнього середовища, небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів та ін.), крім того, внаслідок можливого хімічного вибуху виникнення сильних руйнувань на значній території.

Дії у випадку загрози виникнення хімічної небезпеки:

  • Сирени і переривчасті гудки підприємств - це сигнал "Увага всім". Негайно ввімкніть приймач радіотрансляційної мережі, або телевізор. Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та порядок дій.
  • При оголошенні небезпечного стану уникайте паніки.
  • Попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.
  • Виконайте заходи щодо зменшення проникнення отруйних речовин в квартиру (будинок): щільно закрийте вікна та двері, щілини заклейте.
  • Підготуйте запас питної води: наберіть воду у герметичні ємності, підготуйте найпростіші засоби санітарної обробки (мильний розчин для обробки рук).
  • Дізнайтеся у місцевих органів влади про місце збору мешканців для евакуації та уточніть час її початку. Підготуйтеся: упакуйте у герметичні пакети та складіть у валізу документи, цінності та гроші, предмети першої необхідності, ліки, мінімум білизни та одягу, запас консервованих продуктів на 2-3 доби.
  • Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть засоби захисту.

Дії у випадку раптового виникнення хімічної небезпеки:

  • Уникайте паніки. З одержанням повідомлення (по радіо або іншім засобам оповіщення) про викид (розлив) в атмосферу НХР та про небезпеку хімічного зараження, виконайте передбачені заходи.
  • Надягніть засоби індивідуального захисту органів дихання та найпростіші засоби захисту шкіри.
  • По можливості негайно залишіть зону хімічного забруднення.
  • Якщо засобів індивідуального захисту немає і вийти із району аварії неможливо, залишайтесь у приміщенні і негайно та надійно герметизуйте приміщення! Зменшить можливість проникнення НХР (парів, аерозолів) у приміщення: щільно закрийте вікна та двері, димоходи, вентиляційні люки, щілини в рамах вікон та дверей заклейте, вимкніть джерела газо-, електропостачання та загасіть вогонь у печах. чекайте повідомлень органів влади з питань надзвичайних ситуацій за допомогою засобів зв'язку.
  • Знайте, що уражаюча дія конкретної НХР на людину залежить від її концентрації у повітрі та тривалості, тому якщо немає можливості покинути небезпечну зону не панікуйте і продовжуйте вживати заходи безпеки.
  • Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води та інші необхідні речі у герметичну валізу та підготуйтеся до евакуації.
  • Попередьте сусідів про початок евакуації. Надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.
  • Залишаючи приміщення (квартиру, будинок) вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть засоби захисту.
  • Виходьте із зони хімічного зараження в бік, перпендикулярний напрямку вітру та обходьте тунелі, яри, лощини - в низинах може бути висока концентрація НХР.
  • При підозрі на ураження НХР уникайте будь-яких фізичних навантажень, необхідно пити велику кількість рідини ( чай, молоко, сік, вода) та звернутися до медичного закладу.
  • Вийшовши із зони зараження, зніміть верхній одяг, ретельно вимийте очі, ніс та рот, по можливості прийміть душ.
  • З прибуттям на нове місця перебування, дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

Хлор

Ознаки отруєння хлором:

під час вдихання парів хлору виникає ураження легень, яке супроводжується набряком киснево-поглинальних альвеол, які під час кашлю можуть розірватися з виділенням мокроти з кров’ю, внаслідок чого людина гине від нестачі кисню.

Перша допомога при отруєнні хлором:

одягніть протигаз і виведіть ураженого на свіже повітря. Робити штучне дихання не можна, необхідно у важких випадках застосувати кисневу інгаляцію. Повний спокій. Для зменшення подразнення − вдихання парів нашатирного спирту, промивання очей, рота, носа 2% розчином харчової соди.

Дії в осередку зараження:

  • заплющити очі та затамувати дихання.
  • Закутатися у верхній одяг і дихати крізь нього (можна змочити водою).
  • Не бігти.
  • Спробувати визначити напрямок вітру.
  • Виходити з зони зараження в бік, який перпендикулярний вітру.
  • За неможливості вийти, спробувати залізти на високий предмет (стовп, драбину тощо), так як хлор стелиться по землі.

При виявленні будь-якого виду зараження − негайно дзвоніть за телефоном 101.

При отруєнні хлором винести потерпілого із зони зараження При зупиненні дихання зробити штучне дихання. Шкіру, рот, ніс промити 2% розчином питної соди або водою.

Аміак

У випадку розливу рідкого аміаку і його концентрованих розчинів не можна доторкатися до розлитої рідини.

Ознаки отруєння аміаком:

  • нежить, кашель, важке дихання, задуха;
  • підвищене серцебиття, порушена частота пульсу;
  • при контакті з рідким аміаком виникає обмороження, можливий опік з пухирями, виразки.

Перша допомога при отруєнні аміаком:

  • одягніть протигаз і виведіть ураженого на свіже повітря;
  • дайте подихати зволоженим повітрям (теплими водяними парами 10%-ного розчину ментолу в хлороформі);
  • дайте йому теплого молока з «Боржомі» або харчовою содою;
  • при задусі необхідний кисень;
  • при спазмі голосових щілин забезпечте тепло на ділянку шиї, теплі ванночки, інгаляцію;
  • при зупинці дихання проведіть серцево-легеневу реанімацію;
  • при потраплянні в очі − промийте водою або 0,5-1%-ним розчином квасців, вазеліновою або оливковою олією;
  • при уражені шкіри − обмийте чистою водою, зробіть примочки з 5%-ного розчину оцтової, лимонної або соляної кислоти.

Надання першої допомоги при ураженні НХР.

В першу чергу негайно захистіть органи дихання від подальшої дії НХР.

Надягніть на потерпілого протигаз або ватно-марлеву пов'язку, попередньо змочивши її водою або 2% розчином питної соди у випадку отруєння хлором, а у разі отруєння аміаком - водою або 5% розчином лимонної кислоти. Винести потерпілого із зони зараження та забезпечити йому спокій і тепло.

Запам'ятайте! Перша медична допомога ураженим НХР в осередку хімічного ураження полягає у захисті органів дихання, видаленні та знезараженні стійких НХР на шкірі, слизових оболонках очей, на одязі та негайній евакуації за межі зараженої зони.

При отруєнні аміаком винести потерпілого із зони зараження, шкіру, рот, ніс промити водою. В очі закапати по дві-три краплі 30% альбуциду, в ніс - оливкове масло.

При необхідності відправити потерпілого до медичного закладу.

Пам’ятка для батьків щодо попередження травматизму дітей дошкільного віку під час сімейного відпочинку в літній період
Шановні батьки!

Наступило літо – пора довгоочікуваної відпустки та виїздів на природу. Щоб не допустити травмування дитини ,щоб не зіпсувати довгоочікуваний відпочинок, закликаємо вас відповідально поставитися до наступних рекомендацій:

  • під час перебування на свіжому повітрі в літній день захищайте голову дитини панамою;
  • регулюйте перебування дітей під сонцем, щоб запобігти опікам шкіри;
  • користуйтесь спеціальними кремами та захисними спреями для захисту від ультрафіолетового опромінення;
  • дозуйте перебування дитини у воді, щоб організм не зазнав переохолодження;
  • не залишайте дитину біля водойми без нагляду;
  • не дозволяйте дитині купатись та стрибати у воду в неперевірених місцях;
  • для купання обирайте незасмічені місця з твердим дном, без водоростей та мулу;
  • не дозволяйте дитині запливати на глибину, яка перевищує зріст дитини на гумовому матраці чи іграшці без супроводу дорослого;
  • забороняйте дитині самостійно користуватись човном, плотом;
  • не допускайте надмірних пустощів у воді (не можна зненацька лякати, утримувати один одного під водою, жартома кликати на допомогу);
  • забороняйте ходити до лісу без супроводу дорослого родича;
  • під час перебування з дитиною в лісі, не збирайте та не вживайте незнайомі ягоди, рослини та гриби;
  • не розводьте в лісі багаття під час посухи; а за необхідності розмістіть вогнище на відкритому місці; після використання ретельно залийте водою та засипте землею всі залишки;
  • обстежте місця установки намету з метою уникнення небажаної зустрічі зі зміями, бджолами,мурахами, павуками;
  • для походу в ліс, одяг дитини підбирайте таким чином,щоб оптимально захистити її від комах та іншої небезпеки;
  • на засмічуйте навколишнє середовище та не залишайте після себе жодних слідів свого перебування. Щасливого відпочинку!
Пам’ятка для батьків щодо забезпечення особистої безпеки дітей

Життя потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід в непередбачених ситуаціях. Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з бокуоточуючого середовища. Щоб вберегти дитину від біди, треба пам’ятати та дотримуватись наступних правил:

  • не залишати дітей дошкільного віку, самих навіть на короткий час;
  • вчити дитину користуватися двірним вічком;
  • не дозволяти відкривати двері незнайомим людям, навіть одягненим у міліцейську форму;
  • вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104;
  • забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними;
  • забороняти бавитися ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами;
  • не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича;
  • запобігати формуванню в дитини жорстокого ставлення до тварин;
  • не дозволяти дражнити тварин;
  • не дозволяти вмикати електроприлади за відсутності дорослих;
  • не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна;
  • не дозволяти визирати у відчинене вікно;
  • вчити дітей звертатися по допомогу до відповідних органів;
  • вивчити з дитиною домашню адресу або вкладати в кишені «особисту картку» з даними дитини.
Виявляйте витримку і навчайте дітей берегти своєжиття і здоров’я!
Вивчіть з дитиною телефони служб:
101 – пожежна,
102 – поліція,
103 –швидка медична допомога,
104 – газова служба та навчіть її користуватися ними.
Пам’ятка для батьків Попередження пожежі від пустощів та необережного поводження з вогнем

Щоб не допустити пожежі необхідно виконувати наступні правила пожежної безпеки:

  • зберігати сірники в місцях, недоступних дітям;
  • не дозволяти дітям розводити багаття;
  • не дозволяти самостійно вмикати електронагрівальні прилади;
  • не дозволяти користуватися газовими приладами;
  • не допускати перегляд телепередач, користування комп’ютером за відсутності дорослих;
  • не залишати малолітніх дітей без нагляду;
  • не вмикати електроприлади з пошкодженим дротом чи струмоприймачем;
  • не нагрівати лаки та фарби на відкритому вогні;
  • не захаращувати шляхи евакуації (лоджії, балкони, коридори);
  • не зберігати на балконах легкозаймисті речовини ( бензин, мастила, ацетон, тощо);
  • не сушити речі над газовою плитою;
  • не користуватися саморобними ялинковими гірляндами;
  • не влаштовувати піротехнічні заходи з балкону та поряд з будівлею;
  • не палити в ліжку.
Шановні батьки! Ставтеся негативно до дитячих ігор з вогнем!
Роз’яснюйте,що їхні пустощі з вогнем можуть спричинити пожежу,загибель у пожежі людей та майна! Своїм прикладом навчайте дитину суворому виконанню протипожежних вимог!
Пам’ятайте,що приклад старших є для дітей кращим прикладом виховання!
При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за телефоном «101» !
Дії під час виникнення пожежі

Шановні батьки! Щоб зберегти життя своє та ваших близьких, дотримуйтесь послідовності дій під час виникнення пожежі:

  • зателефонувати до служби порятунку за номером «101»;
  • викликаючи службу порятунку чітко називати адресу, поверх, номер квартири та своє прізвище; сповістити, що саме горить;
  • негайно евакуювати з приміщення дітей, немічних людей та людей похилого віку;
  • при евакуації уникати користування ліфтом, бо є ризик відключення ліфту від електроструму;
  • при евакуації з висотного будинку більше шансів мають ті люди,що не біжать вниз крізь дим та вогонь, а шукають порятунку на даху будівлі;
  • пересуватись треба швидко, але зважати на те, що кисню більше біля підлоги, а тому краще повзти до виходу, закриваючи обличчя вологою тканиною;
  • при евакуації заручитись чиєюсь підтримкою, хто вас підстрахує і допоможе, якщо ви знепритомнієте від диму;
  • намагатись загасити полум’я засобами первинного пожежогасіння;
  • до первинних засобів належить вода, пісок, товста зволожена тканина (ковдра, килим), вогнегасник;
  • за можливості, м’які предмети вкинути до ванни і залити водою;
  • вимкнути електропроводку, щоб уникнути ураження електрострумом;
  • не відчиняти вікна, щоб не живити пожежу свіжим притоком кисню;
Усі вищеозначені дії можливі лише в тому разі, якщо пожежа піддається знищенню в перші хвилини. У разі значного розповсюдження вогню слід негайно залишити приміщення,бо в сучасних квартирах дуже багато матеріалів з синтетичним покриттям, що виділяє дуже ядучу субстанцію. Вдихнувши дим з тліючого лінолеуму чи меблів з МДФ, є ризик знепритомніти і згоріти заживо!

Шановні батьки! При виникненні пожежі не втрачайте здорового глузду, негайно орієнтуйтесь у ситуації та приймайте рішучі дії щодо запобігання тяжким наслідкам!

При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за номером «101».
Пам’ятка для батьків щодо профілактики інфекційних та кишкових захворювань дітей дошкільного віку
Шановні батьки!
Щоб захистити дитину від отруєнь, кишкових та інфекційних захворювань необхідно дотримуватись таких санітарно - гігієнічних правил:
  • утримувати дитину в чистоті, до дитячого садка приводити в охайному одязі, мати запасну білизну;
  • вчити мити руки після повернення з прогулянки, після туалету,перед їжею та за необхідністю;
  • овочі та фрукти мити під проточною водою та ошпарювати кропом;
  • давати пити тільки бутильовану або переварену воду;
  • у жодному разі не годувати дитину грибами, сушеною чи в’яленою рибою, а також м’ясними, рибними та молочними стравами, які зберігались неналежним чином або мають прострочений термін вживання;
  • не годувати дитину на вулиці (навіть фруктами чи цукерками);
  • не годувати дитину продуктами, що придбані у вуличних торгівців;
  • під час поширення інфекцій якомога рідше перебувати з дитиною в публічних місцях;
  • уникати контакту з людьми з підозрою на інфекцію;
  • при підозрі на захворювання негайно викликати лікаря та сповістити медичну сестру в дошкільному закладі;
  • не займатися самолікуванням.
Шановні батьки! Радимо своєчасно проводити профілактичні щеплення від дитячих інфекцій.

/Files/images/poradi_batkam/VipTalisman21.jpgБезпека в вашій оселі

пам'ятка: "правила поведінки при купанні дитини у водоймах"
правила безпеки на воді
правила поведінки з небезпечними предметами
правила поведінки в надвичайних ситуаціях
пам'ятка "попередження дорожньо-транспортного травматизму серед дітей дошкільного віку"
звернення до батьків працівників днз № 23 щодо попередження випадків дитячого травматизму. лист мудрої дитини батькам
Зимові забави, розмаїття свят, свіже морозне повітря... Нарешті зима! Радіють діти, радіють дорослі. Зима весела пора року! Однак, недбале ставлення до правил особистої безпеки може призвести до трагічних наслідків! Шановні батьки! Дотримуйтесь правил особистої безпеки, навчайте їх діток! І тоді, зима стане для вашої родини чарівною казкою!

пам\'ятка для батьків

/Files/images/1-2-1024.jpg пам'ятка для батьків

безпека

пам\'ятка для батьків

Пам’ятка для батьків щодо дотримання правил безпеки під час сімейного відпочинку в новорічні та різдвяні свята

Пожежній безпеці ялинки слід приділити особливу увагу!

- установлювати ялинку треба подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню (камінів, газових плит);

- на ялинку не можна встановлювати свічі й бенгальські вогні, особливо в поєднанні з «ватяним снігом» і паперовими іграшками;

- при виборі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, що мають протипожежну пропитку (ця інформація вказана на упаковці);

- варто дотримуватись і правил електробезпеки. не можна використовувати несправні й не сертифіковані електроприлади. Діти не повинні мати доступ до контролерів (блоків керування роботою електрогірлянди або ялинки), проводів і розеток;

- щоб ялинка не могла перекинутися й поранити дитину, вона повинна бути правильно зібрана й надійно встановлена, а іграшки рівномірно на ній розподілені;

- збирати штучну ялинку потрібно відповідно до інструкції, і в процесі установки (складання) ялинки, не рекомендується підпускати до неї дітей;

- у кімнаті, де стоїть ялинка, малята повинні перебувати тільки під доглядом дорослих;

- для дитячої безпеки ялинку краще нарядити легкими прикрасами, які не б’ються – бантами, шишками, кулями з склопластику й т.п.

Правила безпеки користування піротехнічними засобами

- запуск петард, феєрверків, ракет забороняється проводити всередині приміщення, з балконів та поблизу житлових, господарських будівель, новорічних ялинок;

- піротехніку не можна зберігати поблизу приладів опалення (батарей, газових, електричних плит), не варто носити вогненебезпечні вироби у кишенях; не можна палити, а також знаходитись у нетверезому стані;

- не можна розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам;

- зберігати піротехніку треба в місцях недоступних для дітей;

- не дозволяти малюкам, навіть під вашим наглядом, роздивлятися чи гратися піротехнічними виробами, хлопавками, бенгальськими вогнями;

- під час запусків петард, ракет, феєрверків, слідкувати, щоб діти знаходились на безпечній відстані;

Ви повинні це знати!

Температура бенгальського вогню сягає 1100 градусів, його іскри на відстані півметра охолоджуються лише на 60 градусів.

Викид полум’я хлопавки досягає декілька десятків сантиметрів.

Отже, як бачите правила протипожежної безпеки прості і не потребують великих матеріальних затрат. Треба уважно їх вивчити, адже знання та виконання цих правил є запорукою безпеки вашого життя та життя ваших дітей, а також отримання справжнього задоволення від свята, яке принесе благополуччя та радість до вашої оселі.

Правила поведінки під час масових заходів


- уникайте прогулянок з дітьми біля ялинок, які розташовані на площах, інших місцях, в часи особливого скупчення людей;

- міцно тримайте дитину за руку або постійно тримайте в полі зору;

- перед тим, як дозволити дитині отримати задоволення від катання на гірці або інших атракціонах, переконайтесь в їх безпечності;

- не соромтеся попросити у відповідальної особи сертифікат дозволу на експлуатацію атракціону;

- обов’язково вивчите з дитиною домашню адресу, прізвище, ім'я та по батькові батьків, найближчих родичів;

- покладіть в кишеню верхнього одягу дитини записку з вищеозначеною інформацією. Не забудьте додати контактні номери телефонів!

Слід пам’ятати, що діти в екстремальній ситуації розгублюються і можуть забути необхідні відомості!

Бажаємо Вам і вашій родині веселих новорічних та різдвяних свят!

Колектив ДНЗ № 23 «Колобок»

Кiлькiсть переглядiв: 656

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.